szwalnia

Szwalnia nasza od lat specjalizuje się w szyciu odzieży z dzianin w szczególności bluz, koszulek sukienek czy płaszczy. Tworzymy całe kolekcje dla projektantów w kraju jak i za granicami. Przez lata pracy wypracowaliśmy w naszym studiu konstruktorskim ponad 1800 szablonów krawieckich do szycia z dzianin. Dysponujemy doświadczonym zespołem wspaniałych pracowników. Posiadamy szeroki i wszechstronny park maszyn. Nie boimy się podjąć tetycznych i skomplikowanych realizacji. Posiadając własne studio konstruktorskie oraz drukarnie i hafciarnie realizujemy zamówienia od pomysłu, przez konstrukcje, zdobienie, po szycie i przygotowanie do sprzedaży klientowi końcowemu. Oferujemy doradztwo przy wyborze materiałów i dodatków. Zajmujemy się w własnym zakresie na sprowadzeniu materiałów, produkcji metek, skompletowaniu wszystkich dodatków. Po prostu wszystko w jednym miejscu - twój pomysł nasza realizacja.


PROJEKTOWANIE

 Proces produkcji rozpoczyna się od projektów. Tu zaczyna się cała zabawa. Po omówieniu wszystkich szczegółów konstruujemy model próbny i odszywamy pierwowzór do przymiarki. Na tym etapie dokonujemy ewentualnych modyfikacji, dobieramy dodatki i planujemy rozmieszczenie nadruków. Warto dany model przetestować przed produkcją nosząc go i piorąc


KONSTRUKCJE KRAWIECKIE 

Proces produkcji rozpoczyna się od projektów. Musimy zrozumieć koncepcję klienta. Dobrze jest mieć przygotowane szkice, opis lub zdjęcia, na których moglibyśmy się oprzeć. W naszej kolekcji mamy setki gotowych form krawieckich, które możecie wykorzystać we własnych kolekcjach modyfikując je, wzbogacając dodatkowymi wykończeniami lub nadrukami. Zawsze służymy radą i doświadczeniem na każdym etapie całej produkcji, pomożemy w doborze tkanin, dzianin i dodatków krawieckich


ODSZYCIA PROTOTYPÓW WZORCOWNIA 

Dla kompleksowej obsługi klienta stworzyliśmy własną wzorcownię. Jest to bardzo istotny dział potrzebny do prawidłowego przygotowania produkcji, w szczególności przy tworzeniu nowych kolekcji Przed produkcją nowych wzorów i kolekcji, formy krawieckie trafiają do wzorcowni, to dział wykonujący pojedyncze wykrawanie i odszycia wzorów. Na tym etapie możemy jeszcze dokonywać zmian i poprawek przed rozpoczęciem całej produkcji. Po przejściu przez ten dział wzory jak i formy trafiają już na krojownię i szwalnię.


MATERIAŁY 

Do produkcji wykorzystujemy wyłącznie materiały polskich producentów, co gwarantuje najwyższą europejską jakość. Współpracujemy z wieloma producentami dzianin i możemy sprowadzić wiele standardowych materiałów jak i wykonać dzianinę na zamówienie klienta pod jego wymaganie, jeśli chodzi o gramaturę, konstrukcje splotu jak i koloru.


DODATKI DO BLUZ 

Przy produkcji koszulek i bluz możemy wykożystać wiele dodatków podnoszących szlachetność wyrobu końcowego. Jako dodatki mozemy zaproponować: metki żakardowe, metki informacyjne, potniki, wszywki żakardowe, metki drukowane na bawełnie, skurki, sznurki, przywieszki metalowe i wiele innych.


KROJOWNIA 

Krojownia to bardzo wazny dział, tu trafiają sprawdzone juz szablony z sprcyfikacją materiałową do wycięcia wszystkich elementów potrzebnych do uszycia gotowego produktu. Zaletą posiadania własnej krojowni w firmie jest możliwość szybkiego wprowadzania zmian oraz zwiększonej kontroli pracy na bieżąco


SZWALNIA

 Do szwalni trafiają wszystkie informacje dotyczącze produktu, takie jak dobór materiału, dodatków, wykończeń, zdobień jak inici. Gdy już wszystko mamy możemy zacząć szycie konkretnego projektu. Na szwalni, krawcowe ściśle współpracują z drukarzami, gdyż niejednokrotnie trzeba wykonać nadruk na konkretnym etapie szycia. Wykonujemy nadruki wewnątrz kaptura, kieszeni lub na szwie. Przy wykonywaniu nadruków wykozystujemy wiele metod, przedeszczytkim sitodruku (farby wodne, wywaby, druki 3D) jak i sublimację oraz haft. Szczegóły dotyczące metod nadruku znajdują się na stronie dotyczącej nadruków.


DRUKARNIA 

Wykonujemy nadruki wewnątrz kaptura, kieszeni lub na szwie. Przy wykonywaniu nadruków wykozystujemy wiele metod, przedeszczytkim sitodruku (farby wodne, wywaby, druki 3D) jak i sublimację oraz haft. Szczegóły dotyczące metod nadruku znajdują się na stronie dotyczącej nadruków.


WYKOŃCZENIA 

Kompleksowa produkcja odzieży obejmuje wiele etapów – od wstępnego projektu i stworzenia wzoru, doboru materiały i wszystkich dodatków przez krojenie tkanin, po szycie i wykończenie. Ostatni etap jest bardzo istotny dla wizualnego odbioru produktu końcowego. Wszelkie zagniecenia, nieobcięte nitki, kurz i inne tego typu defekty znacznie obniżają wartość estetyczną. Nawet najlepiej uszyta koszulka czy bluza, tracą tym samym na atrakcyjności dla klienta końcowego Wszystkie uszyte wyroby są dokładnie sprawdzane, czyszczone i estetycznie składane i pakowane w opakowania jednostkowe jak i zbiorcze. Mamy świadomość, iż wygląd końcowy oddawanego produktu jest dla klienta bardzo ważny.